Na naši zahradu dorazil nový obyvatel - kačer plemene Kajuga. Zatím je pouze v kleci, ale již zítra jej pustíme k našim Indickým běžcům a bude čekat na samičku, kterou mu sháníme.


 

Těch záhonů je pořád nějak málo! Musím tedy udělat desátý!

Pomocníci

Ptáte se proč jsem nechal rožní hranolky takto vyčnívat nahoru? Na jaře jsme přišli na to, že by bylo dobré sazeničky ochránit před studeným větrem fólii a sloupky jsem dodělával (kompletní konstrukce je vidět na jedné z fotek na vedlejším záhonu). To se nám osvědčilo, tak jsem to tentokrát udělal hned. Ono používáním jsme přišli i na jiné poznatky. Pokud záhon stojí na svahu, tak jak to máme my, je opravdu nutné aby byl vyvážen do roviny. Neuvěřitelná hmotnost zeminy na svahu dokáže své! Jeden ze záhonů se nám pod tou tíhou úplně prohnul (jediný, který nebyl usazený pořádně do roviny). Po sklizni nás teď čeká jeho kompletní oprava. Také v žádném případě nešetřete na materiálu. Vždy kupte ten nejpevnější který je dostupný.


 

Letos poprvé byla pěkná úroda našeho nashi. Vše je  jednoho stromu vysokého jako dospělý člověk.

V letošním roce se urodilo velké množství arónie. Větve arónie ležely tíhou plodů až na zem. Škoda, že tato fotka chybí...

Sklizeň z jediného keře

Výborné barvivo!